כיצד עיצוב משרד משפיע על העובדים?

?כיצד עיצוב פנים המשרד משפיע על העובדים?
בכל סקר, בדיקה ומחקר שנערכו התגלה שהישראלי הממוצע עובד שעות רבות מדי יום ושבוע לעומת עובדים ברחבי העולם. כמעט מרגע ההשכמה ועד לשעות הערב מבלים מיליוני ישראלים בין ארבעת קירות המשרד. זוהי בדיוק נקודת הפתיחה להבנת החשיבות העצומה של עיצוב המשרד לתחושות של העובדים, וכפועל יוצא מכך – לרמת העבודה ואיכות הביצועים שלהם. בואו נראה כיצד גם אתם, מנהלי ובעלי חברות ועסקים, יכולים להפוך את עובדיכם למרוצים פי כמה באמצעות עיצוב פנים משרד חכם ויעיל.

עיצוב משרד והשפעה על העובד
 

הבסיס הדרך והיישום – עיצוב משרד

הבסיס לעיצוב משרד טמון בהבנת החשיבות ומכך – השקעה מכובדת ומכבדת בעיצוב, הן מבחינת זמן, הן מבחינת מחשבה והן מבחינת אמצעים כספיים. הדרך אל "עיצוב האושר" עוברת במספר נקודות משמעותיות, אשר הראשונה שבהן היא בחירת מעצב / משרד מעצבי פנים בעלי שיעור קומה, ניסיון מוכח ומוצלח בתחום העיצוב המשרדי ובעלי תודעת שירות ומקצוענות בכלל תהליכי ושלבי העבודה.
העיצוב בפועל מורכב מהשלב הרעיוני – סיעור מוחות ביניכם לבין המעצב הנבחר תוך בחירת קונספט מוביל, רוח עיצוב כללית ואלמנטים שונים שישפיעו באופן אקוטי על התוצר המוגמר; ולאחריו השלב המעשי, הביצועי, בו המעצב יחד עם צוות העובדים שלו מוציאים את הקונספט מן הכוח אל הפועל והופכים את החלום למציאות. נשמע פשוט, לא? אז זהו, שלא ממש. מדובר בתהליך ממושך, גדוש בהתלבטויות והחלטות, הדורש מכם "לפנות זמן" ולהתייחס אליו ברצינות גמורה. מצד שני, התוצאה הסופית בהחלט שווה את המאמץ שלפניה.
 
ההשפעה של המשרד המעוצב
כתבנו בעבר על עיצוב חללי עבודה, אך עיצוב משרדים זה שונה במעט. אז מה בדיוק ההשפעה של עיצוב מובחר על הבאים בשערי המשרד? ובכן, בדיוק כמו שעיצוב פנים לבית משפיע גם על המתגוררים בו וגם על האורחים הבאים בשעריו. במקרה של המשרד, מדובר בעובדים ובלקוחות – הפוטנציאלים והקיימים. ההשפעה של העיצוב על העובדים מתקיימת באלמנטים רבים:
נוחות – עיצוב מרווח, עם מרחב אישי ופריטי ריהוט ארגונומיים (השומרים על בריאות שרירי הגוף עם דגש על הגב) גורמים לעובד להרגיש טוב, ללא כאבים וללא צורך לשנות תנוחות וגם "לברוח" הביתה
הקונספט והרוח – כשהמסר הרעיוני מורגש באלמנטים שונים במשרד, העובדים זוכרים אותו תמיד ופועלים על פיו. לדוגמא – יצירתיות, חדשנות, אמינות, רוח צעירה ו"חוצפנית" וכו';
גודל – כשגודל המשרד בכללותו והמרחב של כל עובד בפרט ראויים ונכונים, הוא לא יחוש בדידות מחד, ומאידך לא ירגיש פלישה למרחב האישי שלו; ושלל השפעות נוספות. על הלקוחות, עיצוב משרד עשוי להיות האלמנט המכריע בין הצטרפות/הישארות לבין ויתור על שירותכם/פרידה מכם.
 

עיצוב פנים משרד – להרגיש בבית, בעבודה