תכנון אדריכלי במרכז – על מה מדובר?

תכנון אדריכלי הוא תכנון של מבנים מסוגים שונים, אם מדובר על בתים פרטיים, משרדים, דירות ועוד. תכנונם של מבנים בישראל יכול להיעשות על ידי אדריכלים, מהנדסים בעלי תואר ראשון והנדסאי בניין ואדריכלות. האדריכלים וההנדסאים תמיד יעבדו בשיתוף פעולה עם הנדסאי הבניין או מהנדסים בתחום ופעמים רבות גם עם מעצבי הפנים. מעצבי פנים רשאים לעצב את פנים המבנה וכן לבצע פעולות מסויימת בהסכמתו של האדריכל ובשיתוף פעולה עימו.
 
שירות תכנון אדריכלי במרכז יכול לכלול את התכנון האסתטי של מבנה בכללותו או חללים מסויימים בתוך המבנה. המטרה של תכנון אדריכלי תמיד תהיה יצירת מבנה מרשים שישדר מסר מסוים ונראות מרשימה, חיובית ולעיתים יוקרתית. בעת תכנון אדריכלי המומחה תמיד יקח בחשבון את השימוש המיועד של המבנה או של חלל מסוים במבנה ובהתאם אותו המבנה (או חללים מסויימים בו) יתכוננו באופן היעיל והמדויק ביותר. התכנון תמיד יעשה תוך התחשבות בהיבטים כמו למשל בטיחות, נגישות ועוד. דבר נוסף עליו יושם דגש בעת התכנון האדריכלי יהיה העמידות של אותו מבנה אותו מתכננים. כאן, יושם דגש על בחירה מוקפדת של חומרי גלם איכותיים ותכנון של החלל באופן שיבטיח את עמידותו לאורך זמן.
 
תכנון אדריכלי במרכז

מעצב פנים ותכנון אדריכלי

רבים אינם מבינים את ההבדל בין אדריכל לבין מעצב פנים ולכן פעמים רבות הם אינם מבינים מדוע מעצב פנים תמיד חייב להיעזר בתכנון אדריכלי ומהם גבולות התכנון של מעצב הפנים. אדריכל הוא אותו מומחה שעוסק בתכנון של מבנים שלמים. מעצב פנים הוא אותו מומחה שעוסק בתכנון, עיצוב, שינוי ומקסום הפוטנציאל בחללים הפנימיים של המבנה. מעצב הפנים תמיד ייעזר בתכנון אדריכלי קיים על מנת לעצב את החלל הפנימי של המבנה. תפקידו העיקרי של המעצב הינו לתרגם את הצרכים והציפיות של הלקוח לשפה עיצובית שתפיק את המקסימום לאותו חלל עבור בעלי הנכס.
 
מעצב פנים מומחה ובעל מוניטין מוצלח במרכז תמיד יהיה בעל ידע בתחום האדריכלות והעיצוב, בעל חוש אסתטי מפותח ויכולת טכנית גבוהה. בנוסף, הוא ידע כיצד להתוות תכנית עיצוב שתתבסס על תכנון אדריכלי קיים ותעלה בקנה אחד עם הצרכים והדרישות של הלקוח. מעצב הפנים תמיד צריך לשים דגש על פרקטיות המשולבת ביצירתיות, להקפיד על מסגרת תקציב קיים, על עמידה באותו לוח זמנים לו הוא התחייב ולהכיר היטב אדריכלים  המציעים שירות תכנון אדריכלי במרכז וכן אנשי מקצוע שונים המספקים שירותי שיפוץ ועיצוב, ספקי ריהוט ועוד.
 
כעת, כל שנותר לעשות הוא לבחור את אותו מעצב פנים במרכז שיוכל לספק תכנון אדריכלי במרכז ואת אותה תוצאה מרשימה בה מעוניינים. בהצלחה!