מאפיינים בולטים בעיצוב פנים לבתי יוקרה

מה הופך עיצוב בית לרגיל ומשמים ומה הופך אותו ליוקרתי? מסתבר כי שמירה על מספר עקרונות פשוטים, בתוספת הכרות וניסיון של חיבור חכם של חפצים וגורמי תאורה זה עם זה יוכלו ליצור את המראה היוקרתי. מראה יוקרתי יכול להיות מבוסס על עיצוב קלאסי, כמו בתי היוקרה של האצילים באירופה, או, לחילופין להיות עיצוב מודרני. אספנו מספר טיפים לבנייה של עיצוב יוקרתי.

 

שימוש נכון בתאורה

 

בתי יוקרה יאופיינו במספר תרחישי תאורה ובגופי תאורה שונים. בעיצוב המודרני נראה לרב גופי תאורה בצורות סימטריות מוכרות, המשולבות בתקרה או משתלשלות ממנו. בנוסף, חלק מהבית יואר בתאורה של ספוטים עדינים הפונים ליצירות האומנות על הקיר, או מדגישות נישה מסויימת.

 

חלק בלתי נפרד מתכנון עיצוב פנים של בתי יוקרה הוא הבנת התאורה הטבעית הקיימת בהם (במידה ויש חלון פנורמי גדול בחדר המגורים, או דלת זכוכית הפונה לחצר תהיה תאורה טבעית חזקה), וכן הוספת תאורה טבעית בחלקו העליון של הבית - כאשר קרני השמש מאירות מחלון בחלקו העליון של הבית. תאורה זו רלוונטית במיוחד בבתים פרטיים או בפנטהאוזים, ופחות בדירה שאינה ממוקמת על הגג.

 

הווילונות בבית

 

עוד אלמנט שנלקח בחשבון במהלך עיצוב פנים לבתי יוקרה הוא הווילונות הנמצאים בבית. היום ניתן לראות שני סגנונות עיקריים. וילונות כבדים הנשפכים מהתקרה ומתאימים להדגשת בתים עם תקרה גבוהה, או וילונות וונציאניים מרהיבים המאפשרים שליטה ברמת התאורה בבית במהלך היום. וילון בצבע המדבר עם צבעי הריהוט בבית, יכול להפוך חדר סולידי ומשמים ליוקרתי ומרהיב.

 

הריצוף או הפרקט

 

עיצוב פנים בתי יוקרה כולל גם את הריצוף של הבית. היום נראה בתים רבים המשתמשים באבנים טבעיות, שיש נוצץ או לחילופין עץ טבעי המכסה את הרצפה. שימוש בפרקט גורם לחלל להראות חמים יותר, בעוד השיש מעניק מראה נוצץ ונקי יותר.

 

לסיכום, אם אתם מתכננים פרויקט עיצוב פנים וילות יוקרה או בדירות יוקרתיות, מומלץ ליצור קשר עם מעצב פנים מומחה שיוכל לפתוח צוהר לעולם שלם של עיצוב מודרני או קלאסי. צרו קשר עוד היום עם פוגלמן עיצוב אדריכלי ונשמח לסייע ולייעץ בפרויקט הבא שלכם.